Fethiye – Marmaris

Fethiye – Marmaris

Rotamızın başlangıcı olan Fethiye Ege Bölgesi’nin en güzel sahilleri ve adalarına sahip olan, müthiş doğası ve etkileyici ören yerleriyle bir tatil hazinesi

Tarihte “Aydınlıklar Ülkesinin El Değmemiş Bakiresi” olarak anılan Fethiye’nin M.Ö. 5. yüzyılda kurulduğu düşünülüyor. Eski adı Telmesso olan kent, Likya’nın en önemli yerleşim bölgelerinden birini oluşturuyordu.

Muhteşem tatil beldeleri, kültürel mirasları, yamaç paraşütü ve dalış gibi pek çok spor olanaklarıyla alternatif zamanlar geçirmenizi mümkün kılan Fethiye'den Marmaris'e geçiyoruz.

Ardında yemyeşil çam ağaçlarından oluşan ormanları, önünde masmavi denizi, tarihi M.Ö. 12 bine kadar uzanan ve muhteşem yat limanı ile göz kamaştıran bir belde: Marmaris.

Eski adı Physkos olan kent, Ege ve Akdeniz’in kavuştuğu noktada, Muğla ili sınırlarında bulunuyor. Pek çok limana ve koya sahip olan bölge, yüzyıllar boyunca deniz ticaretinin bağlantı noktalarından biri olarak da kullanılmıştır.

Tarihi mirasları, doğal güzellikleri, içinizi ısıtacak güneşi ve eğlence hayatıyla Marmaris, eşsiz maviliklere sahip el değmemiş koylarıyla da sizi fazlasıyla büyüleyecek.

Milli Park’lar ve mavi bayraklarla donanmış ormanların ve denizin bir araya geldiği Marmaris, yılın her dönemi sizleri misafir etmeye hazır!